83.494 adviseurs zijn adviesbevoegd

1

Op 30 juni 2020 waren er 83.494 adviseurs met een of meer beroepskwalificaties, die adviesbevoegd zijn tot het einde van de tweede PE-periode op 31 maart 2022. Een deel van de diplomahouders heeft de adviesbevoegdheid al veiliggesteld tot het einde van de derde PE-periode op 31 maart 2025.

De groep diplomahouders met adviesbevoegdheid tot en met 31 maart 2025 hebben in de tweede PE-periode hun beroepskwalificatie behaald of zijn in de tweede PE-periode geslaagd voor een PE-examen of een Bijzonder Examen voor een beroepskwalificatie die ze al hadden. Afgezet tegen het aantal diplomahouders dat op dit moment adviesbevoegd is, ziet dat er als volgt uit:

Adviesbevoegd t/m:     31-3-202231-3-2025 
Consumptief krediet17.1502.25913,20%
Hypothecair krediet21.4553.58716,70%
Inkomen20.8323.39516,30%
Pensioen4.57676016,60%
Schade particulier52.0779.24317,70%
Schade zakelijk32.5715.76817,70%
Vermogen32.6955.69617,40%
Zorgverzekeringen11.5803.15827,30%

In de laatste kolom staat het percentage diplomahouders met adviesbevoegdheid tot en met 31 maart 2025, afgezet tegen het aantal diplomahouders dat op dit moment adviesbevoegd is.

Statistieken Wft Examens

Het CDFD publiceert elk kwartaal de cijfers van het lopende PE-jaar. Bekijk hier de statistieken met betrekking tot de slagingspercentages en aantallen afgenomen Wft-examens over de periode april tot en met juni 2020.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

Redactie InFinance

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

  • anoniem

    De cijfers (< 20%) zeggen genoeg over hoe het echt is gesteld met de efficientie en effectiviteit van hypotheekadvieskantoren ! Tuurlijk ontkenning met het gaat uitstekend. Echt wel. Oh ja, nou dat blijkt.