
Hypotheekadviseurs van De Hypotheekshop signaleren een toename van het aantal oversluitingen. Een veelvoorkomend scenario daarbij is dat consumenten met een hypotheek bij een gestopte geldverstrekker besluiten om over te stappen vanwege de vaak hoge verlengingstarieven.
Dat verklaart ook waarom oversluitingen in het verleden vaak tussentijds plaatsvonden en op dit moment in de meeste gevallen na afloop van de rentevastperiode. Een geldverstrekker die geen nieuwe hypotheken meer aanbiedt rekenen volgens De Hypotheekshop soms wel tot 1%-punt meer dan de scherpste rentetarieven voor nieuwe hypotheken.
“Deze aanbieders passen hun tarieven minder vaak aan en opereren niet meer in een concurrerende markt. In sommige gevallen kunnen consumenten tussentijds boetevrij overstappen. Daarnaast komt het voor dat de looptijd van de hypotheek (na 30 jaar) afloopt en dat inactieve geldverstrekkers geen verlenging aanbieden. Dit dwingt huiseigenaren om elders een nieuwe hypotheek af te sluiten”, aldus De Hypotheekshop. “Het advies aan consumenten is om bij het einde van de rentevasteperiode nooit zomaar een verlengingsaanbod te accepteren, maar altijd de opties te vergelijken.”
Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.