Evenveel nieuwbouwwoningen erbij als een jaar geleden

0

In het eerste kwartaal van 2025 kwamen er 15.600 woningen bij door nieuwbouw, evenveel als in het eerste kwartaal van 2024, meldt het CBS.

CBS: “Woningen kunnen ook ontstaan of verdwijnen door verbouwingen, zoals samenvoegingen en splitsingen, en de sloop van bestaande woningen. In het eerste kwartaal zijn er in totaal 2300 woningen gesloopt, verdwenen 1600 woningen door verbouw en kwamen er 4700 woningen bij door ver- of aanbouw. In totaal kwamen er in het eerste kwartaal netto 16.300 woningen bij.”

Minder vergunningen

In het eerste kwartaal van 2025 werden voor de bouw van 12.500 nieuwe woningen vergunningen afgegeven. Dat zijn er 3500 minder (-22%) dan in dezelfde periode vorig jaar. Vergeleken met het vierde kwartaal van 2024 is het een daling van 7700 (-38%). Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen is een graadmeter voor het aantal woningen dat in de nabije toekomst gebouwd wordt. Woningtransformaties, zoals het ombouwen van kantoren naar woningen, zitten niet in de cijfers over bouwvergunningen voor nieuwbouw. Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen en de vergunde bouwkosten zijn gebaseerd op een maandelijkse enquête onder gemeenten. Vanaf volgend kwartaal zal het aantal vergunde nieuwbouwwoningen worden gebaseerd op een andere bron, namelijk de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (de BAG). In juni volgt hier meer informatie over.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.