AFM legt twee lasten onder dwangsom op voor niet invullen Marktmonitor 2023

0

De AFM heeft op 25 juli 2023 lasten onder dwangsom opgelegd aan twee ondernemingen die de Marktmonitor Adviseurs & Bemiddelaars (MMAB) 2023 niet tijdig hebben ingevuld.

De MMAB is onderdeel van het toezicht van de AFM. Alle adviseurs, bemiddelaars en gevolmachtigd agenten zijn verzocht om de MMAB in te vullen, zodat de AFM inzicht krijgt in de markt en haar toezicht gerichter kan inzetten. Zij zijn op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) verplicht medewerking te verlenen.

Verzoeken

Ondanks herhaalde informatieverzoeken en eerder opgelegde maatregelen voor het niet invullen van de MMAB in voorgaande jaren hebben de financieel dienstverleners de gevraagde informatie voor 2023 niet binnen de gestelde termijn aan de AFM verstrekt. De toezichthouder heeft daarom een last onder dwangsom opgelegd aan deze financieel dienstverleners. De lasten zijn opgelegd om de informatie alsnog te verkrijgen. Beide ondernemingen hebben de informatie daarna wel tijdig verstrekt, zodat zij geen dwangsom hoeven te betalen. Ook heeft de AFM besloten om de besluiten anoniem te publiceren.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

Redactie InFinance

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.