3XI-AUTOR-CMYK.gif

Pensioenfondsen wilden overstappen naar NN

Enkele tientallen grotere pensioenfondsen zijn de afgelopen anderhalf jaar op gesprek geweest bij Nationale-Nederlanden of het mogelijk was hun verplichtingen over te hevelen naar de verzekeraar. Dat zei een woordvoerder van Nationale Nederlanden woensdag naar aanleiding van een bericht in de Volkskrant daarover.

Pensioenfondsen zouden hun regelingen steeds vaker bij verzekeraars onder willen brengen vanwege de zekerheid die dat met zich meebrengt. 'Vooral kleinere fondsen melden zich', aldus de woordvoerder. 'Wij merken dat er meer fondsen aankloppen dan normaal.'

Volgens een woordvoerder van Aegon zijn er 'oriënterende gesprekken gevoerd met enkele pensioenfondsen'. Aegon ziet echter geen toeloop van pensioenfondsen die hun verplichtingen hebben ondergebracht bij de verzekeraar.

 
By: TwitterButtons.com
Vlak bedoeld voor bestandenlijst. Niet getoond in website

logo's

Vaknieuws voor financieldienstverleners

  • Flink meer advieskantoren failliet

    Het aantal financiële instellingen dat in januari failliet ging steeg met ruim 30 procent naar 117. Vooral assurantietussenpersonen, hypotheekbemiddelaars en andere financiële advieskantoren hebben het zwaar, meldt faillissementsdossier.nl.

  • Welke Beheer neemt Huis & Hypotheek over

    Welke Beheer heeft Huis & Hypotheek overgenomen, inclusief de merkenrechten, waaronder de naam en het beeldmerk ‘Huis & Hypotheek’, de domeinnamen (inclusief bijbehorende website en apps) en de franchiseovereenkomsten.

  • Europeesche past premie caravans aan

    Europeesche Verzekeringen past vanaf deze maand de premie aan voor caravans en youngtimers. Dit is nodig, omdat de schadelast het afgelopen jaar flink is gestegen.

  • Dekkingsgraad pensioenfondsen ziet er beter uit

    De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is in januari met één procentpunt gestegen ten opzichte van eind december. Daarmee komt de gemiddelde dekkingsgraad weer op het wettelijk minimum van 105%. Dat zou blijken uit de Pensioenthermometer van consultant Aon Hewitt, die de hoogte van de gemiddelde dekkingsgraad bijhoudt.

  • Noodzaak aanvullende zorgpolis betwist

    Nederlanders besparen nauwelijks op hun zorgverzekering, blijkt uit een rondgang van het NOS Journaal langs de zorgverzekeraars. Paul Huibers van Geld.nl vindt deze conclusie opmerkelijk. "Besparen op je zorgverzekeringen is eigenlijk heel gemakkelijk. Dat geldt zeker voor de aanvullende verzekeringen.”

  • Belegger iets positiever gestemd

    De ING BeleggersBarometer stijgt. De index klom in januari 13 punten hoger en kwam uit op 80 punten. De stand is nog wel onder de 100 punten. Dit betekent dat er meer particuliere beleggers negatief dan positief gestemd zijn. Het verbeterde sentiment is vooral te danken aan het veel minder negatieve oordeel over de waarde van de eigen portefeuille.

Essent